niedziela, 20 marca 2016

Fandom :)

Hello, it's me....

No więc dzisiejszy post jest o fandomach. 
Dla tych co nie wiedzą co to (to będzie kopiowane, żeby miało jakiś sens :P )
 Fandom – określenie społeczności fanów, zwykle używane w odniesieniu do fanów fantastyki, ale nie tylko - używany jest także m.in. przez fanów magii i anime oraz RPG oraz nierzadko przez fanów piosenkarzy i aktorów, a także np. kreskówek. Jako fandom określa się zwykle ludzi aktywnie uczestniczących w klubach fanowskich, konwentach fantastyki lub w internetowych zdarzeniach, dyskusjach.
Źródło - Wikipedia 
No więc tak, ja należę do fanów Harry'ego Pottera - Potterheads.
Przeczytałam wszystkie książki autorstwa J. K. Rowling (oprócz pierwszej części, co może wydawać się głupie, ale wypożyczałam książki w bibliotece i tej akurat przez długi czas nie było). Wiem, że ten fandom jest jednym z najpopularniejszych w Europie, a przynajmniej w Polsce :) Lecz chyba nie wszyscy 'potterhead' wiedzą, że aby być takim hmm.. prawdziwym(?) potterhed trzeba przeczytać chociaż jedną książkę :) Spotkałam się z takimi osobami już pare razy np. jest jakiś test-  *Czy jesteś prawdziwym potterhead?* i było dużo pytań o sceny z  książki,  co w filmie było pominięte lub zrobione trochę inaczej. Ktoś rozwiązał ten test i miał mniej niż połowę i piszę komentarz * Dlaczego miałem tak mało punktów, przecież obejrzałem wszystkie filmy.* To jest trochę żałosne :/ Nie chcę tu nikogo obrażać czy coś, ale rozumiecie :)
Również nie polecam oglądać na początku filmów tylko przeczytać książki - nie popełniajcie takiego błędu jak ja :') Potterhead jestem od października 2015r czyli jeśli dobrze liczę to pół roku :D Wow nawet nie wiedziałam, że tak długo :)


Myślę żeby podzielić te posty na kilka części i w każdym będę opisywać jeden fandom, co Wy na to?
Nie będę tak bardzo zanudzać :P
Więc do zobaczenia w drugiej części o fandomach :)

Miłej nocy życzę :* Buziaki :*

A Wy należycie do jakiegoś fandomu, jeśli tak to napiszcie chętnie poczytam :)

6 komentarzy:

 1. Sama nie należę do żadnego fandomu, ale znam wiele potterhead, które mogą mówić o Harrym Potterze godzinami, a każdą jego część opowiedzieć z najmniejszymi szczegółami. Chętnie poczytam o następnym fandomie.
  Pozdrawiam ciepło (:
  calkiemzwyczajnadziewczyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłego dnia :)
  Poklikasz w linki pod zdjęciami ? Odwdzięczam się :)
  Obserwujemy ? :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/2016/03/its-spring_23.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jestem potterhead, piąteczka! Żeby nie było wątpliwości: kilkukrotnie przeczytałam wszystkie książki i obejrzałam filmy :D A pomysł na wpisy ciekawy, chętnie poczytam więcej o fandomach :)

  http://nieuleczalna-bibliofilka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Też jestem potterhead, piąteczka! Żeby nie było wątpliwości: kilkukrotnie przeczytałam wszystkie książki i obejrzałam filmy :D A pomysł na wpisy ciekawy, chętnie poczytam więcej o fandomach :)

  http://nieuleczalna-bibliofilka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na post, czekam na następny. :)
  Zapraszam do mnie: http://ninoque.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieakwy pomysł na post!

  Obserwuję!
  Zapraszam do mnie MÓJ BLOG [KLIK]
  Snapchat - MEOWTIX

  OdpowiedzUsuń